Novinky

18. September 2017

Peľ pŕhľavy a ambrózie dominoval v uplynulých dňoch v ovzduší na celom území Slovenska.

Vo vzduchu sa ešte vyskytoval peľ štiavu, skorocelu, mrlíkov, mrkvovitých a astrovitých rastlín, ako aj chmeľu.

 

 
12. September 2017

Rizikové povolania, ktoré trápia naše oči. Je medzi nimi aj to vaše?

Aj vám sa často stáva, že si domov z práce prinášate viac ako len pocit, že na dnes už „padla“? Večer vaše oči pravidelne trápi pálenie či nepríjemné rezanie, ničím neobvyklým nie je ani začervenanie či nadmerné slzenie?

 

 
11. September 2017

Vo vzduchu vládne v týchto dňoch peľ ambrózie a spóry plesní

Podľa údajov monitorovacích staníc v Banskej Bystrici, Bratislave a Košiciach sa v týchto lokalitách v uplynulých dňoch výrazne zvýšili koncentrácie peľu ambrózie, ktorá je najsilnejšími alergénom pre toto obdobie.

 

 
22. August 2017

Pri úraze nepomôže panika, záchranári dali návod, ako správne reagovať

Krvácajúca rana, zlomenina, úraz hlavy, podvrtnutý členok či úpal. Rodičia sú podľa záchranárov často svedkami takýchto úrazov detí počas prázdnin, nie každý však vie, ako v takejto situácii zareagovať.

 

 
20. July 2017

Horúčavy sú pre telo záťaž, treba piť veľa vody

Horúčavy, ktoré v týchto dňoch zasiahnu časť Slovenska, prinášajú rad zdravotných rizík a môžu spôsobovať kolapsové stavy.

 

 
19. July 2017

Alergici musia v najbližších dňoch rátať už aj s peľom paliny a ambrózie

Aj napriek ochladeniu a zrážkam na veľkej časti krajiny dominoval uplynulý týždeň vo vzduchu na celom Slovensku peľ pŕhľavovitých tráv.

 

 
19. July 2017

Zomrel propagátor preventívnych prehliadok v Japonsku, lekár Šigeaki Hinohara

Vo veku 105 rokov zomrel včera v Tokiu japonský lekár Šigeaki Hinohara, ktorý stál pri vzniku zdravotného systému, čo z Japonska urobil jednu z krajín s najdlhšie žijúcim obyvateľstvom. Informovala o tom včera agentúra Reuters.

 

 
13. July 2017

Euroinštitúcie sa zhodli na novej skupine zakázaných karcinogénov na pracovisku

Európsky parlament (EP) a Rada EÚ (členské štáty) dosiahli dnes v Bruseli dohodu o pozmenenom návrhu Európskej komisie, ktorý stanovuje nové alebo prísnejšie limity pre 11 chemických látok spôsobujúcich rakovinu na pracovisku.

 

 
07. July 2017

Keď prší, alergikom na peľ tráv sa uľaví, spóry húb však trápia aj vtedy

Na celom území Slovenska okrem peľu slabšie alergizujúcej pŕhľavy dominuje predovšetkým najvýznamnejší alergén tohto obdobia - peľ tráv z čeľade lipnicovitých.

 

 
03. July 2017

Vo vzduchu je veľa peľu, alergikom môže pomôcť dážď

V uplynulých dňoch na celom území Slovenska dominoval najvýznamnejší alergén tohto obdobia - peľ tráv z čeľade lipnicovitých.

 

 
03. July 2017

Počet chorých na chrípku stúpol v BB kraji až dvojnásobne, to nečakali ani zdravotníci

Kým pred týždňom to vyzeralo tak, že akútne respiračné ochorenia (ARO) a chrípka a jej podobné ochorenia (CHPO) sa v Banskobystrickom kraji už "odporúčali", čo očakávali aj epidemiológovia, opak je pravdou.

 

 
15. March 2017

Ako zvládnuť jarné alergie?

Pripravili sme si pre Vás článok s užitočnými informáciami pre zvládnutie jarných alergií.

 

 
15. March 2017

Aktívni a zdraví (nielen) počas jari

Zima už zrejme nadobro povedala svoje posledné slovo, prichádza jar. Dni sa predlžujú, teploty príjemne stúpajú, slnečné lúče sú pripravené odovzdať nám svoju cennú energiu. Nastal čas prejsť z pasívnejšieho módu do toho...