01. marec 2019

 

Jarné prázdniny znížili v Trnavskom kraji počet chorých na chrípku

V Trnavskom kraji, kde boli v tomto týždni jarné prázdniny, zaznamenali pokles výskytu akútnych respiračných ochorení (ARO) o 28,11 percent a pokles chorobnosti na chrípke podobné ochorenia o 43,25 percent.

Spolu bolo v evidencii lekárov 6988 pacientov, z toho s chrípkou 1107.

Podľa vyjadrenia Dagmar Kollárovej z oddelenia epidemiológie Regionálneho úradu verejného zdravotníctva v Trnave bola najvyššia chorobnosť v okrese Senica a v skupine detí do päť rokov. Pre vyšší počet chorých škôlkarov boli zatvorené materské školy v okrese Dunajská Streda (4), Galanta (2) a Piešťany (1).

 

Zdroj: TASR

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

 

 

O skupine B·A·D

Skupina B·A·D sa spolu s viac ako 4 000 expertmi v Nemecku a Európe stará o 270 000 prevádzok s 4 miliónmi zamestnancov v najrozličnejších oblastiach prevencie. 2016 činil obrat 265,5 miliónov eur. B·A·D GmbH tým so svojimi európskymi dcérskymi spoločnosťami TeamPrevent patrí k najväčším európskym poskytovateľom prevenčných služieb (ochrana pri práci, zdravie, bezpečnosť, personál). Hĺbka služieb siaha od individuálnych projektov až po komplexné opatrenia outsourcingu. Portfólio skupiny sa dopĺňa rozmanitými ponukami v oblasti konzultácií, ďalšieho vzdelávania a certifikácie.