Vitamínové balíčky

Lekári sa zhodujú v tom, že zimné obdobie, najmä mrazy, sú pre organizmus skutočne záťažové. Imunita alebo tiež obranyschopnosť organizmu určuje, ako sa ľudské telo dokáže brániť vonkajším, ale aj vnútorným vplyvom baktérií, vírusom, pliesňam, parazitom. Imunitný systém vie rozpoznať cudzie škodlivé prvky v tele, udržuje rovnováhu vnútorného prostredia. Väčšina ľudí sa otázkou imunity najviac zaoberá pred príchodom zimy a obdobím zvýšeného výskytu chrípok. Na jar sa tešíte na krásne dni, v lete vás dobíja slniečko. Až v jeseni začínate premýšľať, ako získať energiu aj inou cestou ako z prírody. V zime často nastupujú výživové doplnky.

Ako zamestnávateľ dobre viete, aké finančné náklady, ale aj náklady obetovaných príležitostí vznikajú, keď je váš zamestnanec na PN z dôvodu bežného ochorenia, ktorému sa vhodnou prevenciou dá predísť.

Vitamínové balíčky sú zostavené z výživových doplnkov zameraných na podporu imunity v chrípkovom období. Každý klient si však môže vitamínový balíček individuálne prispôsobiť podľa svojich požiadaviek. Okrem podpory imunity sme mysleli aj na podporu zdravia vašich zamestnancov v súvislosti s prácou. Či sa už jedná o výživový doplnok na podporu pohybového ústrojenstva alebo podporu koncentrácie, či proti únave.

 

Príklad vitamínového balíčku - Komplexná mesačná podpora imunity

Prípravok obsahuje vitamín C v špeciálnej tablete Time-Release, ktorá zaisťuje jeho postupné uvoľňovanie. Navyše je obohatený o šípky – zdroj flavonoidov. Vitamín C je významný antioxidant, ktorý má široké spektrum pôsobenia. Vitamín C je dôležitý antioxidant, ktorý prispieva k ochrane buniek pred voľnými radikálmi, prispieva k normálnej funkcii imunitného systému, prispieva k normálnej funkcii imunitného systému počas intenzívneho fyzického výkonu a po ňom. Tohto priaznivého účinku sa dosiahne pri dodaní aspoň 200 mg denne navyše k odporúčanej dennej dávke vitamínu C – užitie 1 tablety denne dodá oveľa viac, prispieva k zníženiu miery vyčerpania, je dôležitý pre získavanie energie z potravy.

Odporúčané dávkovanie: 1–2 tablety denne

Veľkosť balenia: 30 tabliet.

1 tableta obsahuje: 500mg Vitamínu C, 50 mg Šípky

Prečo užívať prípravok GS Vápnik, Horčík, Zinok PREMIUM?

  • Silná dávka 400 mg vápnika pre zdravé a silné kosti a zuby.
  • Vitamín D3 podporuje vstrebávanie vápnika a jeho uloženie do kostí.
  • Horčík pre normálnu funkciu svalov a činnosť nervovej sústavy.
  • Zinok, meď a vitamín B6 podporujú dobrú imunitu a sú dôležité pre udržanie zdravia pokožky, vlasov a nechtov.
  • Zloženie je navyše obohatené o biotín, ktorý je dôležitý pre udržanie zdravia pokožky a vlasov.

Prípravok obsahuje zvýšenú dávku minerálov dôležitých pre zdravie, zdravé kosti, vlasy a nechty. Je významným a vyváženým zdrojom minerálov pre správne fungovanie Vášho organizmu a je navyše obohatený o vitamín D3 a biotín.

 

Odporúčané dávkovanie: 1-2 tablety denne s jedlom, deti od 3 rokov 1 tableta denne.

Veľkosť balenia: 30 tabliet.

1 tableta obsahuje: Vápnik 400mg, Horčík 155 mg, Zinok 5mg, Mangán 1mg, Meď 0,5 mg, Vitamín K1 45 μg, Vitamín B6 0,7 mg, Vitamín D3 2,5 μg, Biotín 50 μg

Bakteriálne lyzáty
Bakteriálne lyzáty sa získavajú z baktérií, ktoré patria medzi najčastejších pôvodcov infekcií horných ciest dýchacích. Ide o neškodné čiastočky, ktoré samy nemôžu ochorenie vyvolať. Ale zachovávajú si určité znaky, ktoré sú pre pôvodné mikroorganizmy špecifické.

Vitamín C
V celkovej spotrebe vitamínov u človeka predstavuje vitamín C až 80 %. Človek je odkázaný na príjem vitamínu C z potravy, pretože si ho náš organizmus nedokáže sám vytvoriť. Vitamín C je dôležitý pre správnu funkciu imunitného systému. Zvýšená spotreba vitamínu C nastáva pri vyššom zaťažení organizmu nepriaznivými vplyvmi okolia, v obdo­bí zvýšenej záťaže, pri strese, zvýšenej telesnej námahe atď.

Imunitný systém
Imunitný systém slúži k obrane organizmu pred cudzorodými látkami a mikroorganizmami, ktoré sa prirodzene vyskytujú v našom prostredí. Bunky imunitného systému sa neustále učia tieto látky rozpoznávať a odstraňovať ich z tela. Preto je vystavenie týmto podnetom veľmi dôležité pre správne fungovanie imu­nitného systému a vysokú odolnosť.

Odporúčané dávkovanie: 1 tableta denne.

Veľkosť balenia: 10 tabliet.

1 tableta obsahuje: Zmes bakteriálneho lyzátu (Klebsiella pneumoniae, Staphylococcus aureus, Streptococcus pyogenes) 100mg, Vitamín C 30 mg.

V prípravku je obsiahnutá unikátna kombinácia deviatich veľmi odolných kmeňov bakteriálnych kultúr. Denná dávka obsahuje 21 miliárd životaschopných mikroorganizmov. GS Laktobacily FORTE21 obsahujú navyše vlákninu inulín.

Odporúčané dávkovanie: 2 tableta denne s jedlom a zapiť dostatočným množstvom tekutín. Prípravok je vhodné užívať dlhodobo.

Veľkosť balenia: 30+10 tabliet.

1 tableta obsahuje: 9 kmeňov laktobacilov a bifidobaktérií  >10,5×109 CFU1), Inulín 10mg, Selén 20 μg.